Reference od klientů

Výborná znalost cizího jazyka jim vnesla klíčovou změnu do života, otevřela dveře ke spoustě úžasných a zajímavých příležitostí a oni si dnes plní své sny. Začtěte se do jejich příběhů.

„Díky Mirčině přístupu jsem se naučil „vyjít z komfortní zóny učebnicově naučených vět do světa živé diskuse“. Byla to pro mě nesmírně osvěžující zkušenost.

Kurz s Mirkou Smíškovou mě překvapil v tom, že mě naučil reagovat bezprostředně na předem neznámé téma. Nové fráze a živý jazyk jsem se dozvídal přirozenou formou – ne memorováním, ale zasazené do kontextu tak, jak ji použije rodilý mluvčí v živé komunikaci."

Martin Tesař, LB Cemix, s.r.o.

„Trpělivost, obdivuhodná schopnost naslouchat a neuvěřitelná kreativita ve skladbě témat, která mě lekci za lekcí vtahovala hlouběji do světa cizích jazyků..

Z cíle posunout angličtinu na vyšší úroveň se v jeden moment pro mě stala angličtina nástrojem přemýšlení nad hlubšími tématy.

Mirka mě nejednou svým „by the way“ koučinkem přivedla k revizi a potvrzení některých životních hodnot a postojů, občas ukázala limity mého mateřského jazyka a postupně odkrývala „svěží a šťavnatou“ stránku jazyka perspektivou mentality rodilého mluvčího. Obdivuji její precizní lingvistické schopnosti.

Mirka má jasnou představu o cíli, ale cestu k němu přizpůsobí individuálním potřebám každého z nás, proto jsou její cesty jedinečné, originální a neopakovatelné.

My two cents: „Cherchez la femme, cherchez Mirka!“
Mirko, velké DÍKY!"

Ing. Marie Krulová, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, Brno

„Její nadšení a schopnost rozpoznat individuální potřeby jsou výjimečné.

Mirka Smíšková je úžasná lektorka a jazyková koučka. Zná svoji práci, nejenže je výjimečně profesionální, ale je také úžasně empatická, chápající, trpělivá a pozorná.

 Jsem vděčná, že jsem se sní mohla potkat. Její hodiny a konzultace jsou zkrátka skvělé."

JUDr. Ivana Hrdličková, Ph.D.

Jste pro mě velkou inspirací a jsem ráda, že jsem na vaše stránky narazila.

Když čtu vaše příspěvky, cítím z vašeho psaní úžasnou lehkost, jako by se slovíčka vznášela nad zemí, poletovala si tam jako motýlci a dováděla jako děti na písku, tak krásně se to čte. Úžasné! A promyšlené! Obdivuji vás, že si dokážete najít čas na takovou aktivitu, věnujete se jí s takovou chutí a ještě jste ochotna nám věnovat "live" něco ze svého volného času. Klobouk dolů!

Děkuji i za krásné pracovní listy a pomocníčka k učení. Už jen, když je člověk vidí, těší se, jak si do nich bude psát."

Majka Janus o výzvě Pište jako Goethe! 2021

„Po necelých deseti týdnech práce s Mirkou, jsem začala cítit jistotu v mluvení, porozumění, v myšlení. Mirce se podařilo změnit to, co se za léta jiným nedařilo.

Potkala jsem lektorku, která mi ukázala cestu, jak s angličtinou nebojovat, ale jak se s ní spřátelit a rozvinout hluboký a intenzivní vztah. Mirka Smíšková odhalila, v čem spočívá můj skutečný problém v mluvení. Našla cestu, jak posunout moji výslovnost, s kterou jsem dlouho bojovala.  Podařilo se jí vytvořit atmosféru, ve které se cítím bezpečně, bez zábran v mluvení, z hodiny na hodinu nabývám jistotu. 

Mgr. Ivana Kozáková, Ph.D., BI/DWH Consultant, Adastra Praha

„Předtím, než jsem s Vámi začala spolupracovat, jsem měla pokaždé, když jsem měla promluvit německy, velký strach, že zase něco řeknu špatně.

Nebyla jsem si jistá v gramatice, chyběla mi slovíčka. Během naší spolupráce jsem na sobě začala vnímat změny. Otevřela jste mi oči a dodala mi odvahu. Postupně jsem ztratila strach z mluvení. Naučila jste mě, jak říct, co chci i jiným způsobem, když zrovna neznám, nebo si nemůžu vzpomenout na to správné slovo. Každá hodina mi strašně moc dává. Lepší lektorku němčiny si pro sebe nedovedu představit.“

Romana Vanišová, referent prodeje a expedice LB Minerals, s.r.o. Borovany

„Mirka Smíšková je pro mě nejlepší lektorkou cizích jazyků, jakou jsem kdy poznala. Pro Mirku není její práce jen povoláním, ale i posláním.

Svou práci dělá na více než 100%. Vždy si předem nastuduje dopodrobna téma, které vás zajímá a dokonale vás připraví. Mě připravila k pracovnímu  pohovoru. Naučila mě, jak odpovídat, co zmínit a co raději vynechat, dokonce i jak se obléknout. Věřím tomu, že kdyby si neplavec objednal u Mirky kurz na téma plavání (je jedno, jestli v němčině či angličtině), Mirka ho ze své učebny dokáže naučit i plavat.“

Pavla Karlíčková, referentka obchodního oddělení Zambelli, s.r.o. České Budějovice

 „Dokážete v člověku probudit touhu vědět víc a být lepší a lepší.

Doporučila mi Vás kamarádka jen tak mimochodem. Původně jsem myslela, že začnu navštěvovat skupinový kurz, ale jako příprava na Cambridge Exam mi přišel vhodnější individuální kurz. Musím říct, že výuka s Vámi byla nejvíc top. V minulosti jsem prošla více jazykovými školami a zažila několik učitelů angličtiny. Jen o jednom učiteli bych dokázala říct, že byl super. Ale Vy jste ještě víc, Vy jste nadšenec a hlavně jste po mně "tvrdě" šla, v pozitivním slova smyslu. Myslím, že znalost jazyků je klíč ke skvělé budoucnosti. Ať už člověk používá cizí jazyk v zaměstnání nebo ne. Já sama angličtinou nekončím, jsem nadšená, že paní Smíšková ovládá i německý jazyk a ráda bych s ní oprášila základy němčiny a rozmluvila se.“

Ing. Michala Svobodová, obchodní oddělení, Biogena CB spol. s r. o.  

 „Potřebovala jsem lektorku, která mě konečně přestane učit cizí jazyk, ale přivede mě na cestu, jak se jazyk naučit.

Dřív mi angličtina z poslechů připadala jako jedna zdrmolená věta bez potřeby se nadechnout.  Dnes se začíná proměňovat ve zvuk jednotlivých slovíček. Postupnými krůčky a tvým jednoduchým návodem krok za krokem se z krvelačného nepřátelství mezi mnou a angličtinou zahájil přesun na neutrální území a hledání cesty k přátelské společné cestě. Pro člověka s poruchou učení je těžké vůbec na té cestě vydržet, natož se někam posouvat. Díky tobě byly ty kroky pravidelné a hlavně správným směrem. Oceňuji víc roli kouče než lektora. Pravidelné povzbuzení, že jdu tou správnou cestou je velkým přínosem. Díky tomuto přístupu jsem změnila svůj pohled nejen na studium angličtiny, ale i na ostatní jazyky.“

Ing. Eva Lišková, spol. BOSCH, s.r.o, České Budějovice

 „Pokud někdo potřebuje opravdu kvalitní němčinu nebo angličtinu a ještě to chce spojit s historií, akademickým prostředím a osobnostním rozvojem, Mirka je ta pravá koučka, na kterou se můžete s důvěrou obrátit.

Mirky si vážím jako profesionála v oblasti jazyků, který se neustále vzdělává, mluví plynně několika jazyky a dává vždy to nejlepší, co umí. Také si na ní vážím toho, že je lidská a vždy pomůže, když je potřeba.“

Mgr. Eva Pěčková, Neurolanguage Coach®, zakladatelka konference Polygloti se nebiflují
www.jazykový-expert.cz

 „Potřebovala jsem se v angličtině konečně "odrazit z místa" a pokročit na vyšší úroveň.“

 „Individuální kurz s Mirkou Smíškovou jsem si vybrala na doporučení mojí známé. Potřebovala jsem se v angličtině konečně "odrazit z místa" a pokročit na vyšší úroveň. V té době jsem o své angličtině dost pochybovala a to mě nejvíce svazovalo. Kurz mě ale nesmírně nadchl. Lektorka má dar vtáhnout zájemce do anglického světa a nadchnout jej pro věc. Jazyk se u ní "neučíte", nýbrž vstřebáváte se vším, co k tomu patří. Kurzy Mirky Smíškové rozhodně doporučuji, protože je v tomto směru, z mého pohledu a zkušeností, nepřekonatelná. Má drive a je dokonalý "parťák".“

Štěpánka Tomášková, recepční Lázně Aurora, Třeboň

 „S Vámi mne anglický jazyk začal opravdu bavit, měla jsem pocit, že mluvím spíše se svojí „kamarádkou“ o zajímavých tématech, cítila jsem se uvolněně. Jsem ráda, že nakonec mluvím plynně i anglicky, sleduji filmy a vrhu se i na četbu. Čtení knížek je mou velkou vášní.

Bohužel celý život jsem k anglickému jazyku přistupovala jako k jazyku, který je nutný k mému profesionálnímu životu. A ani výuka mne příliš nenadchla. Vzhledem k mému dlouhodobému pobytu (řekla bych spíše životu) v zahraničí jsem zjistila, že existují i jiné formy, způsoby, jak se „naučit“ cizí jazyk příjemnou a nenásilnou formou. A proto po návratu do ČR jsem začala hledat „někoho“, kdo „vyučuje“ anglický jazyk jiným způsobem než pouhým biflováním gramatiky, slovíček a předem naplánovaných témat ke konverzaci, které musíte povinně projít než postoupíte o další úroveň výše. A našla jsem Vás!

Děkuji Vám za podporu, pochvaly po každé hodině anglického jazyka, které mne pomáhaly se zdokonalovat, zlepšovat a začít si věřit. Věřit, že úroveň mého anglického jazyka je daleko vyšší než jsem se domnívala.

Miluše M. Kačírková, finanční manažerka, Praha

 „Na lekcích je skvělé, že si předem řekneme, co budeme probírat a jde o dialog a kompromis, který by měl vést k nejlepšímu výsledku. Kurz je dobře vedený i z hlediska koučinku studenta, který vede k sebe-motivaci studenta a hledání vlastní cesty k dosažení stanoveného cíle.

Lekce jsou pro mne spíše zábavou a ne stresovou záležitostí, které bych se chtěl raději vyhnout. Pozitivum vidím také v tom, že kurzy člověka donutí se jazyku více věnovat, neboť se musí pravidelně připravovat.

Musím vyzdvihnout lekce, které se týkaly lidí, kteří něco v životě dokázali a nebo se vymykali tzv. hlavnímu proudu. Toto je dle mého názoru nejlepší impulz pro člověka, který chce něco změnit a záleží, jak s novou informací naloží a zda chce vystoupit ze své komfortní zóny. A protože jsem technik, velice mě také bavily debaty nad technickými novinkami jako jsou umělá inteligence, město budoucnosti apod.

Pokud chcete zlepšit svojí angličtinuněco více se o sobě dozvědět a třeba i zkusit koučing, vyzkoušejte kurzy s Mirkou. 🙂

Jiří Matoušek, Section Manager, Robert Bosch spol. s r. o., České Budějovice

 „Vždy, když jsem měla mluvit anglicky, zmocnila se mne panika, nemohla jsem si vzpomenout na vhodné obraty, příliš jsem se soustředila, abych se vyvarovala gramatických chyb, a to mělo za následek, že vlastně skoro nemluvím, nebo pocit, že má angličtina je příšerná.

Po deseti společně strávených setkáních jsem si začala více věřit. Mirka dokáže člověka nasměrovat správným směrem. Její perfektně připravené hodiny a materiály mne vždy natolik vtáhly, že jsem zapomněla, že vlastně mluvím celou dobu anglicky. Byla pozorná a empatická a dokázala odhadnout, v čem je můj problém. 

Každé setkání bylo na jiné téma, dozvěděla jsem se spousty nových a zajímavých věcí. Témata byla vybírána na základě mých jen třeba úplně nepatrných zmínek a Mirka okamžitě vesele zareagovala, že jsem ji přivedla na další nápad co připravit. Témata a vše s tím spojené bylo "ušito" mně přesně na míru. Často pro mne připravila téma, které mi bylo velmi blízké, ale to ona nemohla vůbec tušit. Musí mezi námi fungovat nějaká intuice na dálku, nebude to tedy náhoda, že právě ona se stala mou koučkou.  

Naše povídání bylo otevřené, nenásilné, neformální , po uplynutí lekce jsem cítila zklamání, že už je konec. Byla jsem nadšená a pyšná, že jsem to dokázala. Největším vítězstvím bylo, že i paní lektorka prý u mne pozoruje velký pokrok.

Andrea Jakobi, Cvikov

Chcete mít jistotu, že je pro vás můj styl výuky to pravé?

Využijte nezávazné konzultace, při které zjistíme vaše dosavadní jazykové zkušenosti a pobavíme se o učebních technikách, které by pro vás mohly být nejúčinnější a nejpřirozenější. Po konzultaci se můžete rozhodnout, jestli chcete pokračovat nebo ne.

Mirka Smíšková - lektorka angličtiny a němčiny

Nezávazná konzultace ZDARMA

Zarezervujte si nezávaznou 20minutovou konzultaci, na které společně zjistíme vaší motivaci a dozvíte se možnosti, jak můžete dosáhnout vašich cílů.