Nebuď tak umanutá a hlavně netlač na pilu

Nebuď tak umanutá a hlavně netlač na pilu

Jistě znáte situace, kdy si něco umanete a myslíte si, že máte dost sil, znalostí, vytrvalosti, šarmu, odhodlání k tomu, abyste získali to, pro co jste se rozhodli, že tak moc chcete. Ale, ouha. Co se stane, když zjistíte, že spíše, než byste se k vysněnému cíli přibližovali, mizí on někde v nekonečném horizontu nesplněných tužeb, představ a očekávání.

Při práci s klienty se s takovými situacemi setkávám pořád. Přicházejí se záměrem naučit se cizí jazyk a vždy jsou přesvědčeni, že mají všechno potřebné, aby to dokázali, aby už ten „boj“ konečně vyhráli. Jenže pravda je ta, že toto přesvědčení jim vlastně neslouží a vede k dalšímu zklamání ze sebe sama a k vlastní sebesabotáži.

Učení cizích jazyků je především velké dobrodružství, je to cesta. Není to minové pole plné nástrah, začarovaný les plný bubáků, nebo tajemné jezero, kde žije příšera jménem Gramatika.

Dnešní německé slovní spojení vystihuje situaci, kdy chceme něco doslova lámat přes koleno, dosáhnout něčeho přes rezistenci, ať to stojí, co to stojí, zkrátka za každou cenu.

Dnes vás zvu, abyste se zastavili a zkusili si odpovědět na otázku, kde vám to v cizím jazyce nejde a proč a odkud vyvěrá vaše potřeba zvládnout to za každou cenu?

Prozradím vám, že toto přesvědčení můžete pustit. Neposlouží vám.

Zkuste to jinak. Máte volbu z tisíce jiných možností.

Co by se stalo, kdybyste zkusili uvolnit a zkusili se soustředit jen na jednu jedinou věc, která je právě před vámi?

Jaké by to bylo, kdybyste se dnes naučili pouze dnešní slovní spojení a zkusili odpověď na otázky po slovíčkem?

Jaký je to pocit, mít pro dnešek hotovo?

Wendung des Tages: auf Biegen und Brechen

Meine Fragen

Müsst ihr die deutsche Grammatik auf Biegen und Brechen lernen?

Wollt ihr immer noch ein Vorhaben auf Biegen und Brechen durchziehen?

Was hat jetzt keinen Sinn auf Biegen und Brechen zu ändern?

 

Náhledový obrázek: Pexels by Pixabay

Miroslava Smíšková
Jsem lektorka angličtiny a němčiny pro pokročilé. Jako certifikovaná jazyková koučka (Neurolanguage Coach®) pomáhám lidem, aby si ve světě cizích jazyků našli vlastní cestu, už nikdy se v něm neztratili a začali více spoléhat na svoje vlastní schopnosti a dovednosti.
  • .
  • Nejnovější příspěvky