Někdy jsou dny, kdy se to všechno moc hezky poskládá

Někdy jsou dny, kdy se to všechno moc hezky poskládá. A vy máte možnost využít svoje jazykové dovednosti s plnou parádou, velkou radostí a lehkostí. Třeba jako já dneska.
Usedám k počítači s tím, že si udělám úkoly na hodinu francouzštiny. Dneska to bude minulý čas. Mám vymyslet deset zajímavostí ze svého života.
Když jsem si tříbila myšlenky, jak to provedu, přišla jsem asi tak na pět vět…, další při psaní tohoto příspěvku v mé hlavě dozrávají.
Zatím mám tohle:
🩵S volejbalovým týmem jsem vyhrála turnaj v Holandsku a poprvé mluvila německy (Kupovala jsem si deštník a Magnum od Algidy za celé 2 guldeny. Cítila jsem se tak bohatá, když jsem jima platila.)
🩵Na univerzitě jsem studovala němčinu a historii. (Byla z toho láska na celý život.)
🩵Na exkurzi v Itálii jsem ztratila řetízek, který jsem si koupila na ostrově Capri. (Zapomněla jsem ho někde na toaletách a byla jsem z toho ještě dlouho smutná. – To tam psát nebudu, nebo to zkusím? Hm, no, popojedeme.)
🩵V Římě jsem si chtěla koupit známky na pohled italsky, ale nikdo mi nerozuměl. Zkusila jsem to německy, pak anglicky a ono to vyšlo. Babička pohled dostala. (Jindřichu, pořád vidím, jak se tomu potutelně chechtáš.)
🩵Po studiu jsem strávila jeden rok v Heidelbergu, kde jsem učila češtinu pro cizince. (Pak jsem je vzala do Prahy a bylo to moc hezké. Uživila bych se i jako průvodkyně v cestovním ruchu. A to je moc dobrá zpráva o tom, že se ve světě jen tak neztratím.)
🩵Žila jsem také ve Švýcarsku a ráda chodila na procházky kolem Rýna.
🩵V Americe jsem navštívila New York a Empire State Building. (A to mám strach z výšek. A ne, krotitelé duchů jsem nepotkala. I když s Billem Murrayem bych se ráda ztratila v překladu jako Scarlett Johannson ve stejnojmenném filmu.) 🙂
🩵V Galway jsem navštívila pravý irský pub a dala si Guinesse. (Od té doby miluju film Hillary Swank a Gerardem Butlerem P.S. I Love You a všechno irský. To tam taky nedám. Nemusím na sebe prozradit všechno.)
🩵V Londýně jsem se zamilovala do Covent Garden a zdejších kejklířů.
🩵V Sydney jsem v botanické zahradě poprvé viděla papoušky kakadu a kaloně.
Tak se mi zdá, že mám pro dnešek hotovo. Teď už jen přeložit do francouzštiny, nahrát a odeslat. 🙂
Souběžně s tím nacházím v mailu pozdrav od kamarádky z Německa. Vypadá to, že si procvičím i němčinu. Jéj! 🙂
Tedy dnes se to skládá. Na FB mi cinká zpráva od kamarádky z Austrálie. Takže i na angličtinu dneska dojde. 🙂
Život je tak nějak hezčí, když se můžete domluvit na celém světě.
Proto mám tak ráda svoji práci. Dávám lidem klíč ke svobodě a k tomu, aby mohli v cizích jazycích vzlétnout a nedržet se při zemi.
Zažívat stejnou radost a lehkost, kdykoli někam cestují nebo se s někým potkají.
A jak se dnes máte vy? Jaká malá nebo velká vítězství se vám tento týden povedlo v angličtině nebo v němčině dosáhnout? Za co byste se chtěli ocenit?
Hezký den ve společnosti cizích jazyků.🩵
Don´t just fly. SOAR.
Miroslava Smíšková
Jsem lektorka angličtiny a němčiny pro pokročilé. Jako certifikovaná jazyková koučka (Neurolanguage Coach®) pomáhám lidem, aby si ve světě cizích jazyků našli vlastní cestu, už nikdy se v něm neztratili a začali více spoléhat na svoje vlastní schopnosti a dovednosti.
  • .
  • Nejnovější příspěvky