Příběh o tom, jak jsem měla tajné přání a jak se mi to přání splnilo

Na konci každého roku si procházím své deníky, dělám si takovou rekapitulaci toho, co jsem prožila, co mě bavilo, co mě štvalo a co už si vůbec nechci sebou vláčet do nového roku.

V prosinci 2020 jsem si do svého deníku napsala na otázku What is your secret wish for 2021? Declare it here! – jedno jediné slovo a to slovo bylo: BOOK.

S přáními je to tak. Musí být od srdce, musí tam být semínko, esence lásky, kterou pak něžně opečováváte jako vlídná zahradnice.   A další podmínkou je nelpět na výsledku, na tom kdo, kdy, kde, jak. Jen vědět, že to opravdu chcete a že už teď z toho máte radost.

Pak se začnou dít věci. Na jaře mi napsala moje milá kolegyně Ivana Kudrnová, spoluautorka projektů Digitální lektoři a Španělština do plavek, s otázkou, jestli bych nechtěla přispět do její nově chystané knížky pro studenty a lektory cizích jazyků. A já si řekla, proč ne. Měla jsem za sebou jarní psací výzvu pro němčináře Pište jako Goethe! a tím i spousty nápadů ve své imaginární knihovně.

Když jsem Ivaně aktivitky posílala, měla jsem moc hezký pocit z toho, že vzniká něco, co svět cizích jazyků opět obohatí a co bude mít přidanou hodnotu. Navíc byly ke spolupráci přizvány i další zkušené lektorky, jejichž práce si moc vážím. Jejich nápady dodaly knize náležitý šmrnc a drive. Všechny nás totiž spojuje láska k cizím jazykům a to z té knížky opravdu vyzařuje.

Včera mi přišel balíček. A já si tak mohla ke knížce přivonět, pohladit ji a přivítat ji na světě. Ten pocit se nedá zprostředkovat, ale bylo to jako něžné obejmutí přítele, letmý polibek, jemné pohlazení vánku, záchvěv radosti a vděčnosti. Splněný sen.

Ráda sdílím svou radost a proto to píšu i vám sem. Knížka je krásná a bude vás bavit. Věřím, že si najde cestu k vám na psací stůl, do knihovničky nebo do kabelky. Bude vám průvodkyní světem neotřelých domácí úkolů a aktivitek, studnicí nápadů a kompasem, který vám pomůže najít ten správný směr.

Ptáte se mě, kam za knihou? Tudy >>

Miroslava Smíšková
Jsem lektorka angličtiny a němčiny pro pokročilé. Jako certifikovaná jazyková koučka (Neurolanguage Coach®) pomáhám lidem, aby si ve světě cizích jazyků našli vlastní cestu, už nikdy se v něm neztratili a začali více spoléhat na svoje vlastní schopnosti a dovednosti.
  • .
  • Nejnovější příspěvky