Zmrzlina k snídani

Zmrzlina k snídani

Tak se jmenuje knížka, kterou jsem si koupila při návštěvě knihkupectví v jednom malebném severočeském městě, které se proslavilo nejmenší chmelnicí na světě a tradicí vaření piva.

Knížka, kterou napsala Laura Jane Williamsová, mě oslovila svým titulem okamžitě. Jako jazyková koučka a lektorka angličtiny a němčiny stále hledám inspiraci mimo svou profesní bublinu. Inspirace je totiž všude kolem nás. A tak není divu, že mě knížka nadchla.

Záměrem mého příspěvku je inspirovat vás, stejně jako autorka knížky inspirovala své čtenáře, ke zpomalení. Stačí jen patnáct minut.

Co kdybyste si během dne nebo o víkendu vyhradili patnáct minut pro angličtinu nebo němčinu a na sebe.

Ukradněte si tento čas a zkuste, jaké to je:

  • Najít a zapsat si v daném jazyce zajímavý citát na téma léto, cestování, odvaha, přátelství, knihy, zpomalení.
  • Jít na procházku a pojmenovat pět věcí, které zaujaly vaši pozornost. Věděli byste, jak se německy/ anglicky řekne „západ slunce“, „houpačka a kolotoč“, „zmrzlina k snídani“, “leje jako z konve”?
  • Napsat pohlednici kamarádce, která se učí anglicky nebo německy. Vy si zopakujete slovíčka a jí tím uděláte radost a podpoříte ji v jejím úsilí.
  • Upéct letní koláč podle anglického nebo německého receptu.

Mohlo by se hodit:

Pro němčinu tady: sommer rezepte

Pro angličtinu tady: vintage summer cakes

Poslechnout si oblíbenou písničku. Mohlo by se vám líbit:

Helene Fischer – Atemlos durch die Nacht  nebo Self care – self love | a feel good

Tak jaké to je, když zpomalíte a dáte si zmrzlinu k snídani?

Miroslava Smíšková
Jsem lektorka angličtiny a němčiny pro pokročilé. Jako certifikovaná jazyková koučka (Neurolanguage Coach®) pomáhám lidem, aby si ve světě cizích jazyků našli vlastní cestu, už nikdy se v něm neztratili a začali více spoléhat na svoje vlastní schopnosti a dovednosti.
  • .
  • Nejnovější příspěvky